Nový Lexus RX 450h: Luxusní SUV s ohledem na životní prostředí

Lexus Rx 450H

Představení luxusního SUV Lexus RX 450h

Nový Lexus RX 450h je luxusní SUV, které spojuje eleganci, výkon a ohleduplnost k životnímu prostředí. Tento model je vybaven hybridním pohonem, který kombinuje benzínový motor V6 s elektromotorem, což zajišťuje plynulý a tichý chod vozidla. Díky tomu má Lexus RX 450h nižší emise CO2 než tradiční benzinová vozidla stejné třídy. Své majitele potěší nejen komfortem a luxusem, ale také šetrností k životnímu prostředí.

Technické specifikace a výkonnostní parametry vozu

Nový Lexus RX 450h je poháněn hybridním systémem, který kombinuje benzínový motor V6 s elektromotorem. Celkový výkon tohoto luxusního SUV činí impozantních 313 koní. Díky plynulému a tichému elektrickému pohonu dokáže zrychlit z nuly na sto km/h za pouhých 7,7 sekundy. Maximální rychlost vozu dosahuje až 200 km/h. Systém pohonu všech kol zajišťuje skvělou trakci a stabilitu ve všech podmínkách, což činí z nového Lexusu RX 450h skvělého společníka pro každodenní i dobrodružné cesty.

Design a interiér vozu s důrazem na luxus a komfort

Design interiéru vozu Lexus RX 450h je spojení luxusu a funkcionality. Kvalitní materiály jako dřevo a kůže dotvářejí elegantní prostředí. Ergonomicky tvarovaná sedadla s vyhříváním a ventilací zajišťují maximální pohodlí pro cestující i řidiče. Moderní technologie jako head-up displej a 12,3palcový multimediální systém nabízejí komfort a snadnou ovladatelnost. Prostor v interiéru je dostatečně prostorný pro pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti. Luxusní detaily a precizní zpracování podtrhují exkluzivitu tohoto SUV od značky Lexus.

Ekologické a úsporné vlastnosti hybridního pohonu

Lexus RX 450h je vybaven hybridním pohonem, který spojuje benzínový motor V6 s elektromotorem. Tato kombinace umožňuje vozidlu dosahovat nižší spotřeby paliva a snižuje emise CO2 ve srovnání s tradičními spalovacími motory. Díky technologii regenerativního brzdění se baterie dobíjí při každém zpomalování či brzdění, což zvyšuje účinnost pohonu. Hybridní systém umožňuje také krátké jízdy pouze na elektrický pohon, což dále redukuje spotřebu paliva a emise. Tímto způsobem Lexus RX 450h kombinuje luxus a výkon s ohledem na životní prostředí.

Bezpečnostní prvky a asistenční systémy

Nový Lexus RX 450h je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a asistenčních systémů, které zajišťují nejen ochranu cestujících, ale i prevenci nehod. Mezi standardní bezpečnostní prvky patří adaptivní tempomat, aktivní asistent jízdy v pruzích, systém varování před kolizí s automatickým brzděním a detekce chodců. Dále je k dispozici asistent rozpoznání dopravních značek, noční vidění a monitorování mrtvého úhlu. Všechny tyto prvky spolehlivě chrání posádku vozu a ostatní účastníky silničního provozu.

Cena a dostupnost na trhu pro zájemce o luxusní SUV

Nový Lexus RX 450h je k dispozici ve dvou variantách - RX 450h a RX 450h L. Základní verze se pohybuje kolem ceny 2,2 milionu korun, zatímco pro prodlouženou verzi RX 450h L je třeba počítat s cenou okolo 2,5 milionu korun. Cena se samozřejmě může lišit v závislosti na konkrétní výbavě a případných doplňcích. Nový model Lexusu RX 450h je již dostupný u autorizovaných prodejců luxusních vozidel po celé České republice. Pro zájemce o luxusní SUV s ohledem na životní prostředí tak není problém si tento exkluzivní vůz pořídit.

Publikováno: 19. 05. 2024

Kategorie: auta

Autor: Markéta Novotná

Tagy: lexus rx 450h | luxusní suv od značky lexus