Nissan Qashqai: Revoluce na silnici

Nissan Qashqai

Historie a vývoj modelu Nissan Qashqai

Nissan Qashqai je kompaktní crossover vyráběný japonskou automobilkou od roku 2006. Tento model byl průlomovým vozem, který spojil prvky SUV s osobním automobilem. První generace Qashqai byla uvedena na trh v roce 2007 a okamžitě získala popularitu díky své unikátní kombinaci stylu, pohodlí a terénní schopnosti. V roce 2014 byla představena druhá generace s modernizovaným designem a technologiemi, které posunuly Qashqai na špičku ve své třídě. Následně proběhly další inovace a vylepšení, což vedlo k upevnění pozice tohoto modelu jako jednoho z nejoblíbenějších SUV na trhu.

Technické specifikace a vlastnosti vozu

Nissan Qashqai je poháněn benzinovými a naftovými motory s výkony od 115 do 160 koní. V nabídce jsou i hybridní verze. Vůz je vybaven manuální nebo automatickou převodovkou a pohon může být přední nebo pohon všech kol. Qashqai disponuje adaptivním tempomatem, asistentem jízdy v pruzích, automatickým nouzovým brzděním a parkovacím asistentem. Díky moderním technologiím nabízí komfortní a bezpečnou jízdu pro své uživatele.

Design a interiér vozu Nissan Qashqai

Design vozu Nissan Qashqai je moderní a atraktivní. Exteriér kombinuje dynamické linie s robustností SUV. Přední maska s charakteristickým V-shaped grilem a úzkými LED světlomety dodávají vozu agresivní vzhled. Interiér je prostorný a pohodlný, s kvalitními materiály a precizním zpracováním. Multifunkční volant, intuitivní ovládací prvky a ergonomicky navržené sedadla zvyšují komfort při jízdě. Celkově design interiéru Nissan Qashqai kombinuje eleganci s praktičností, což ocení jak řidiči, tak i cestující.

Bezpečnostní prvky a asistenční systémy

Nissan Qashqai je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a asistenčních systémů, které zvyšují ochranu cestujících i prevenci nehod. Mezi standardní bezpečnostní vybavení patří systém rozpoznání chodců, detekce únavy řidiče, asistent dálkových světel a asistent udržování jízdního pruhu. K dispozici je také adaptivní tempomat s funkcí stop&go, systém sledování mrtvého úhlu a varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním. Díky těmto technologiím je Nissan Qashqai jedním z nejbezpečnějších vozů ve své třídě.

Spotřeba paliva a emise CO2

Spotřeba paliva a emise CO2 jsou důležitými faktory při výběru vozu. Nissan Qashqai se může pochlubit úspornými motory, které splňují nejpřísnější emisní normy. Například verze s benzínovým motorem 1.3 DIG-T dokáže dosáhnout kombinované spotřeby paliva kolem 5-6 litrů na 100 km a emise CO2 se pohybují kolem 120 g/km. Dieselové provedení s motorem 1.5 dCi pak nabízí ještě nižší spotřebu a emise okolo 4-5 litrů na 100 km a kolem 110 g/km CO2. Díky těmto hodnotám patří Nissan Qashqai mezi ekologicky šetrné vozy v dané třídě.

Recenze a hodnocení od odborníků a uživatelů

Nissan Qashqai získal uznání od odborníků i uživatelů díky své všestrannosti a kvalitnímu zpracování. Renomovaný automobilový magazín udělil vozu Qashqai vysoká hodnocení za jeho pohodlnost, jízdní vlastnosti a moderní technologie. Uživatelé oceňují prostorný interiér, nízkou spotřebu paliva a spolehlivost vozu. Celkově je Nissan Qashqai považován za skvělou volbu pro rodiny i jednotlivce, kteří hledají spojení mezi kompaktností a praktičností.

Ceny a dostupné varianty v České republice

Ceny vozu Nissan Qashqai v České republice začínají od přibližně 550 000 Kč za základní verzi s benzinovým motorem. Cena může narůst až na 850 000 Kč za nejluxusnější provedení s dieselovým motorem a všemi dostupnými technologickými prvky. V nabídce jsou různé varianty výbavy, jako je Visia, Acenta, N-Connecta nebo Tekna, které se liší jak cenou, tak i dostupnými funkcemi a vybavením. Nissan Qashqai je dostupný u autorizovaných prodejců po celé České republice a lze si ho zakoupit jak formou hotovostní platby, tak i prostřednictvím financování či leasingu.

Publikováno: 25. 03. 2024

Kategorie: auta

Autor: Markéta Novotná

Tagy: nissan qashqai | automobil značky nissan