Nissan 370Z: Silný sportovní automobil od značky Nissan

Nissan 370Z

Nissan 370Z je ikonický sportovní automobil, který přináší vysokou výkonnost a dynamiku. Tento model navazuje na úspěch předchozího modelu 350Z a nabízí ještě lepší jízdní zážitek. Nissan 370Z je vybaven silným motorem a atraktivním designem, který okouzlí každého milovníka rychlosti. Díky technologickým inovacím, bezpečnostním prvkům a luxusnímu interiéru se jedná o skvělou volbu pro ty, kteří hledají nejen výkon, ale i komfort a bezpečnost. Nissan 370Z tak splňuje očekávání náročných zákazníků a patří mezi špičku ve své třídě.

Výkonný motor a dynamický design

Nissan 370Z je vybaven výkonným motorem, který poskytuje neuvěřitelnou sílu a dynamiku. Pod kapotou se nachází 3,7litrový šestiválec s výkonem 328 koní, díky čemuž zrychluje z 0 na 100 km/h za pouhých 5,3 sekundy. Jeho maximální rychlost dosahuje až 250 km/h. Tento motor je kombinován s plynulou sedmistupňovou automatickou převodovkou nebo šestistupňovým manuálem pro dokonalé ovládání vozu. Dynamický design vozu podtrhuje agresivní vzhled s ostrými liniemi a aerodynamickými prvky, které zajišťují lepší stabilitu a nižší odpor vzduchu. Nissan 370Z je skutečně sportovní automobil, který si zaslouží pozornost milovníků rychlosti a adrenalinu.

Technologické inovace pro zlepšení jízdního zážitku

Nissan 370Z je vybaven širokou škálou technologických inovací, které zlepšují jízdní zážitek a poskytují výjimečnou kontrolu nad vozem. Patří sem například systém Active Noise Cancellation, který potlačuje nežádoucí hluky a umožňuje tak plně se soustředit na jízdu. Dále je k dispozici i systém Adaptive Shift Control, který automaticky upravuje převodové stupně podle stylu jízdy a zajišťuje plynulé a rychlé přepínání. Pro maximální bezpečnost a stabilitu při rychlé jízdě je v modelu Nissan 370Z také implementován systém Vehicle Dynamic Control, který aktivně monitoruje chování vozu a v případě potřeby upravuje brzdění jednotlivých kol. Tyto technologické inovace společně s precizním řazením a perfektním odpružením dělají z Nissanu 370Z skutečného sportovce na silnici.

Bezpečnostní prvky a asistenční systémy

Bezpečnost je prioritou pro značku Nissan a model 370Z není výjimkou. Tento sportovní automobil je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a asistenčních systémů, které zajišťují ochranu posádky i ostatních účastníků silničního provozu.

Mezi hlavní bezpečnostní prvky patří například pokročilý systém brzd s elektronickým rozdělením brzdové síly (EBD) a asistencí brzdového tlaku (BA), který zajišťuje optimální brzdnou sílu na každém kole. Dále je k dispozici stabilizační systém vozu (VDC), který monitoruje pohyb vozidla a při detekci nedostatku stability automaticky upravuje brzdový tlak na jednotlivých kolech.

Pro lepší viditelnost a bezpečnější jízdu za různých podmínek je model 370Z vybaven automatickými xenonovými světlomety s funkcí adaptivního osvětlení. Ty se automaticky přizpůsobují směru jízdy a otočení volantu, čímž zvyšují viditelnost ve tmavých zatáčkách.

Další důležitou součástí bezpečnosti jsou airbagy. Model 370Z je vybaven airbagy pro řidiče a spolujezdce, bočními airbagy v předních sedadlech a airbagem pro hlavu, který chrání posádku v případě bočního nárazu.

Kromě těchto bezpečnostních prvků nabízí Nissan 370Z také asistenční systémy, které usnadňují jízdu a zvyšují bezpečnost. Mezi tyto systémy patří například systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), který upozorňuje na případné nedostatečné natlakování pneumatik a pomáhá tak předcházet nehodám způsobeným nedostatečnou adhezí.

Bezpečnostní prvky a asistenční systémy modelu Nissan 370Z jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální ochranu a pohodlí jak řidiči, tak i ostatním účastníkům silničního provozu.

Komfort a luxus ve vnitřním prostoru

Vnitřní prostor vozu Nissan 370Z nabízí vysoký stupeň komfortu a luxusu. Ergonomicky navržené sedačky s výškově nastavitelnou opěrkou hlavy a bočními vedeními poskytují maximální pohodlí při jízdě. Kvalitní materiály a precizní zpracování interiéru dodávají vozu elegantní a sofistikovaný vzhled.

Vozidlo je vybaveno moderním infotainment systémem, který zahrnuje dotykový displej s intuitivním ovládáním. Díky němu můžete snadno ovládat navigaci, audio systém či propojení se smartphonem pomocí technologie Apple CarPlay nebo Android Auto. Dále je k dispozici také bezdrátové nabíjení mobilních zařízení.

Pro zajištění optimálního akustického komfortu je ve voze Nissan 370Z použita pokročilá izolace proti hluku. To umožňuje tichou a klidnou jízdu i při vyšších rychlostech.

Celkově lze říci, že interiér vozu Nissan 370Z nabízí skvělý komfort a luxus, který ocení každý milovník sportovních aut.

Nissan 370Z jako ekologická volba

Nissan 370Z se může pyšnit i svými ekologickými vlastnostmi, které ho činí ideální volbou pro milovníky sportovních aut s ohledem na životní prostředí. Díky pokročilé technologii a inovacím dosahuje tento model přiměřeně nízké spotřeby paliva a emisí CO2. Jeho výkonný motor je vybaven systémem řízení spalování, který minimalizuje ztráty energie a zvyšuje účinnost. Tento systém také snižuje emise škodlivých látek do ovzduší. Nissan 370Z je tak skvělou volbou pro ty, kteří chtějí spojit dynamiku a výkon s ohleduplností k životnímu prostředí.

Cena a dostupnost modelu Nissan 370Z

Cena a dostupnost modelu Nissan 370Z jsou faktory, které přitahují pozornost milovníků sportovních aut. Základní verze tohoto výkonného automobilu je k dispozici za přijatelnou cenu, což ho činí dostupným pro širší skupinu zákazníků. Cena se samozřejmě může lišit v závislosti na vybraných doplňcích a specifikacích.

Nissan 370Z je možné zakoupit prostřednictvím autorizovaných prodejců značky Nissan po celém světě. Díky rozsáhlému prodejnímu síti je tento sportovní automobil snadno dostupný ve většině zemí. Zákazníci si tak mohou vybrat nejen ze standardních verzí, ale také z různých limitovaných edic, které nabízejí ještě více exkluzivity.

Dostupnost náhradních dílů a servisní sítě jsou dalšími faktory, které ovlivňují celkovou dostupnost modelu Nissan 370Z. Díky tomu majitelé tohoto sportovního vozu nemusí mít obavy o jeho údržbu a opravy.

Celkově lze říci, že cena a dostupnost modelu Nissan 370Z jsou velmi příznivé, což činí tento výkonný sportovní automobil ideální volbou pro ty, kteří hledají kombinaci vysokého výkonu, dynamického designu a dostupnosti.

Nissan 370Z je ideální volbou pro milovníky sportovních aut díky svému výkonnému motoru, dynamickému designu a technologickým inovacím. S maximálním výkonem 344 koní a zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 5,3 sekundy poskytuje neuvěřitelný adrenalinový zážitek. Navíc je vybaven pokročilými technologiemi, jako je systém aktivního řízení, který zajišťuje precizní ovladatelnost a stabilitu ve vysokých rychlostech. Díky bezpečnostním prvkům, jako jsou airbagy, protiblokovací brzdy a asistenční systémy pro udržení stability, je jízda s Nissanem 370Z bezpečná i při extrémních manévrech. Vnitřek vozu nabízí komfort a luxus s kvalitními materiály a ergonomicky navrženými sedadly. Nissan 370Z také přináší ekologickou volbu díky nízké emisím CO2 a úspornosti paliva. Cena tohoto sportovního automobilu je dostupná ve srovnání s konkurencí, což ho činí atraktivním pro milovníky rychlé jízdy. Celkově lze říci, že Nissan 370Z je skvělou volbou pro ty, kteří hledají výkonné a dynamické sportovní auto s moderními technologiemi a zároveň si cení komfortu a bezpečnosti.

Publikováno: 22. 01. 2024

Kategorie: auta

Autor: Jiří Kopecký

Tagy: nissan 370z | sportovní automobil od značky nissan